Miért nincsenek tételszámok az ELBA tervezőben? Kompatibilis a versenytársakkal?
Az ELBA az építési költségek tervezésében a valós folyamatokat kívánja lekövetni, és modellezni, annak érdekében, hogy az elszámolás mindenki számára egyszerű és érthető legyen. A programot azért fejlesztettük, hogy modern és “okos” alternatívát nyújtsunk a meglévő, a gyakorlatban nehézkesen használható szoftverekkel szemben.
A mennyiségi- és anyagkiírásokban megjelenített tételszámok gyakorlati jelentősége szinte elhanyagolható. A ma használt Excel táblákban és az egyéb programokkal készült tervekben ezek minden további nélkül átírhatók és tetszés szerint változtathatók, így egyáltalán nem kezelhetőek referencia adatként. Szigorúan vett szerepük egyedül az ÉNGY rendszerben van, azonban ennek a rendszernek is megvannak a maga nehézségei, hiszen a valós piaci és szakmai folyamatok nem teljesen az ÉNGY előírásai és árazása szerint működnek.
Az ELBA tervezői és árazói felületét úgy alakítottuk ki, hogy az minél átláthatóbb legyen és minden szereplő számára garantáltan ugyanazt jelentse. Minél kevesebb adat jelenik meg, annál átláthatóbb a rendszer! Minél átláthatóbb a rendszer, annál megbízhatóbbak a benne készült tervek, sőt annál egyszerűbb és gyorsabb a terv elkészítése. A megbízhatóságot és az egyszerűséget azonban pontosan az garantálja, hogy az ELBA zárt rendszerben működik. Átjárhatóságot csak az Excel irányába tesz lehetővé, amit felhasználóink visszajelzései alapján fejlesztettünk ki. Az ELBA rendszerén belül azonban számos előnnyel végezhetjük a projektek beárazását, ezt egy másik alkalommal fejtjük ki.
Hiányos vagy hibás terv az ELBA rendszerben nem véglegesíthető, sőt a rendszer a felhasználók helyett számol: automatikusan javaslatokat tesz és azonnal jelez, ha adatbeviteli vagy logikai hibát észlel. Az így elkészült terv pedig végre tényleg biztosan szinkronban van azzal, ami a tervrajzon szerepel!